Täältä löydät kaikkien kansanedustajien muotokuvat kouluittain

ARKKITEHTUURI- JA YMPÄRISTÖKULTTUURIKOULU LASTU, LAPINLAHTI

Hanna-Kaisa Heikkinen

Keskustan eduskuntaryhmä

Terhi Koulumies

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Merja Kyllönen

Vasemmistoliiton eduskuntaryhmä

Krista Mikkonen

Vihreä eduskuntaryhmä

Markus Mustajärvi

Vasemmistoliiton eduskuntaryhmä

Mikko Ollikainen

Ruotsalainen eduskuntaryhmä

Katja Taimela
Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Kari Tolvanen

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

ESPOON KUVATAIDEKOULU

Hanna Holopainen

Vihreä eduskuntaryhmä

Petri Honkonen

Keskustan eduskuntaryhmä

Arja Juvonen

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Antti Kaikkonen

Keskustan eduskuntaryhmä

Riitta Mäkinen

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Sinuhe Wallinheimo

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Ville Vähämäki

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

FORSSAN KUVATAIDEKOULU

Marko Asell

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Sanni Grahn-Laasonen

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Elina Valtonen

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Sirpa Paatero

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Riikka Purra

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Juha Pylväs

Keskustan eduskuntaryhmä

Jari Ronkainen

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Mikko Savola

Keskustan eduskuntaryhmä

HEINOLAN KUVATAIDEKOULU

Tuula Haatainen

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Timo Heinonen

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Ari Koponen

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Katri Kulmuni

Keskustan eduskuntaryhmä

Sheikki Laakso

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Suna Kymäläinen

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Jukka Mäkynen

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Pia Viitanen

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

 

​​​​​​​​​​​HELSINGIN TAITEILIJASEURAN KUVATAIDEKOULU

Paavo Arhinmäki

Vasemmistoliiton eduskuntaryhmä

Ritva Elomaa

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Veronika Honkasalo

Vasemmistoliiton eduskuntaryhmä

Anneli Kiljunen

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Mikko Kinnunen

Keskustan eduskuntaryhmä

Mikko Kärnä

Keskustan eduskuntaryhmä

Joonas Könttä

Keskustan eduskuntaryhmä

Ilmari Nurminen

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

KARKKILAN KUVATAIDEKOULU

Maria Guzenina

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Mari Holopainen

Vihreä eduskuntaryhmä

Pihla Keto-Huovinen

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Markus Lohi

Keskustan eduskuntaryhmä

Merja Mäkisalo-Ropponen

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Jussi Saramo

Vasemmistoliiton eduskuntaryhmä

Sami Savio

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

KAUNIAISTEN KUVATAIDEKOULU

Pekka Aittakumpu

Keskustan eduskuntaryhmä

Sanna Antikainen

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Heikki Autto

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Bella Forsgrén

Vihreä eduskuntaryhmä

Anna-Maja Henriksson

Ruotsalainen eduskuntaryhmä

Kimmo Kiljunen

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Marko Kilpi

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Mika Lintilä

Keskustan eduskuntaryhmä

KERAVAN KUVATAIDEKOULU

Harry Harkimo

Liike Nyt -eduskuntaryhmä

Anna-Kaisa Ikonen

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Pia Kauma

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Noora Koponen

Vihreä eduskuntaryhmä

Pia Lohikoski

Vasemmistoliiton eduskuntaryhmä

Juha Mäenpää

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Heidi Viljanen

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

 

 

KONSTA TURUN SEUDUN KUVATAIDEKOULU

Antti Häkkänen

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Ilkka Kanerva

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Emma Kari

Vihreä eduskuntaryhmä

Pasi Kivisaari

Keskustan eduskuntaryhmä

Veijo Niemi

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Tom Packalén

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Tytti Tuppurainen

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Jussi Wihonen

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

 

KOSKELAN KUVATAIDEKOULU, ÄÄNEKOSKI

Anne Kalmari

Keskustan eduskuntaryhmä

Juho Kautto

Vasemmistoliiton eduskuntaryhmä

Kai Mykkänen

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Piritta Rantanen

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Saara-Sofia Sirén

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Joakim Strand

Ruotsalainen eduskuntaryhmä

Ano Turtiainen

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

KUVATAIDE- JA KÄSITYÖKOULU EMIL, VALKEAKOSKI

Li Andersson

Vasemmistoliiton eduskuntaryhmä

Inka Hopsu

Vihreä eduskuntaryhmä

Hannu Hoskonen

Keskustan eduskuntaryhmä

Petri Huru

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Saara Hyrkkö

Vihreä eduskuntaryhmä

Pauli Kiuru

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Jari Myllykoski

Vasemmistoliiton eduskuntaryhmä

Maria Ohisalo

Vihreä eduskuntaryhmä

LAPPEENRANNAN KUVATAIDEKOULU

Jukka Gustafsson

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Mika Kari

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Krista Kiuru

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Mia Laiho

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Aki Lindén

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Jani Mäkelä

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Jaana Pelkonen

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Ari Torniainen

Keskustan eduskuntaryhmä

LAPUAN TAIDEKOULU

Seppo Eskelinen

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Atte Harjanne

Vihreä eduskuntaryhmä

Eveliina Heinäluoma

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Jukka Kopra

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Paula Risikko

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Janne Sankelo

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Johannes Yrttiaho

Vasemmistoliiton eduskuntaryhmä

​​​​​​

LINNALAN KUVATAIDEKOULU, SAVONLINNA

Tiina Elo

Vihreä eduskuntaryhmä

Heli Järvinen

Vihreä eduskuntaryhmä

Jari Leppä

Keskustan eduskuntaryhmä

Matias Marttinen

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Petteri Orpo

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Päivi Räsänen

Kristillisdemokraattinen eduskuntaryhmä

Sari Tanus

Kristillisdemokraattinen eduskuntaryhmä​

 

 

 

LOHJANSEUDUN KUVATAIDEKOULU

Toimi Kankaanniemi

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Anders Norrback

Ruotsalainen eduskuntaryhmä

Mauri Peltokangas

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Pirkka-Pekka Petelius

Vihreä eduskuntaryhmä

Antti Rinne

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Matti Semi

Vasemmistoliiton eduskuntaryhmä

Riikka Slunga-Poutsalo

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Tuula Väätäinen

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

 

NURMIJÄRVEN KUVATAIDEKOULU

Anders Adlercreutz

Ruotsalainen eduskuntaryhmä

Markku Eestilä

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Hanna Huttunen

Keskustan eduskuntaryhmä

Kalle Jokinen

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Vilhelm Junnila

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Leena Meri

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Matti Vanhanen

Keskustan eduskuntaryhmä

PIRKAN OPISTO

Sari Essayah

Kristillisdemokraattinen eduskuntaryhmä

Mai Kivelä

Vasemmistoliiton eduskuntaryhmä

Niina Malm

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Sanna Marin

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Antti Rantakangas

Keskustan eduskuntaryhmä

Mari Rantanen

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Hanna Sarkkinen

Vasemmistoliiton eduskuntaryhmä

Jenna Simula

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

​​​​​​​POHJOIS-HELSINGIN KUVATAIDEKOULU
Eeva-Johanna Eloranta

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
Pekka Haavisto
Vihreä eduskuntaryhmä
Jussi Halla-aho
Perussuomalaisten eduskuntaryhmä
Timo Harakka
Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
Hanna-Leena Mattila
Keskustan eduskuntaryhmä

Arto Satonen

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Mirka Soinikoski

Vihreä eduskuntaryhmä

Paula Werning

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

 

 

 

​​PORVOON TAIDEKOULU

Kim Berg

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Thomas Blomqvist

Ruotsalainen eduskuntaryhmä

Hanna Kosonen

Keskustan eduskuntaryhmä

Hussein al-Taee

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Mats Löfström

Ruotsalainen eduskuntaryhmä

Jenni Pitko

Vihreä eduskuntaryhmä

Juhana Vartiainen

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Heikki Vestman

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​RIIHIMÄEN TAIDEKOULU

Janne Heikkinen

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Mikko Lundén

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Aino-Kaisa Pekonen

Vasemmistoliiton eduskuntaryhmä

Sakari Puisto

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Veronica Rehn-Kivi

Ruotsalainen eduskuntaryhmä

Wille Rydman

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Erkki Tuomioja

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Anne-Mari Virolainen

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

 

SARA HILDÉN - AKATEMIA, TAMPERE

Eva Biaudet

Ruotsalainen eduskuntaryhmä

Satu Hassi

Vihreä eduskuntaryhmä

Eeva Kalli

Keskustan eduskuntaryhmä

Anna Kontula

Vasemmistoliiton eduskuntaryhmä

Mika Niikko

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Johanna Ojala-Niemelä

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Iiris Suomela

Vihreä eduskuntaryhmä

Peter Östman

Kristillisdemokraattinen eduskuntaryhmä

​​​​​​​​​​​​​​​​​TAIKON, VAASA

Sandra Bergqvist

Ruotsalainen eduskuntaryhmä

Hilkka Kemppi

Keskustan eduskuntaryhmä

Johan Kvarnström

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Antero Laukkanen

Kristillisdemokraattinen eduskuntaryhmä

Matias Mäkynen (Jutta Urpilaisen paikalla)

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Lulu Ranne

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Veikko Vallin

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Sofia Vikman

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

TUUSULAN KUVATAIDEKOULU

Katja Hänninen

Vasemmistoliiton eduskuntaryhmä

Olli Immonen

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Kaisa Juuso

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Jouni Ovaska

Keskustan eduskuntaryhmä

Sari Sarkomaa

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Ruut Sjöblom

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Sofia Virta

Vihreä eduskuntaryhmä

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​VANTAAN KUVATAIDEKOULU

Ville Kaunisto

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Esko Kiviranta

Keskustan eduskuntaryhmä

Antti Kurvinen

Keskustan eduskuntaryhmä

Antti Lindtman

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Sari Multala

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Minna Reijonen

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Juha Sipilä

Keskustan eduskuntaryhmä

Ville Tavio

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

 

VIHDIN KUVATAIDEKOULU

Outi Alanko-Kahiluoto

Vihreä eduskuntaryhmä

Juho Eerola

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Rami Lehto

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Raimo Piirainen

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Annika Saarikko

Keskustan eduskuntaryhmä

Mari-Leena Talvitie

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Anu Vehviläinen

Keskustan eduskuntaryhmä

Ben Zyskowicz

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

VISUAALISTEN TAITEIDEN KOULU AIMO, HÄMEENLINNA

Tarja Filatov

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Jari Koskela

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Johannes Koskinen

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Jouni Kotiaho

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Arto Pirttilahti

Keskustan eduskuntaryhmä

Kristiina Salonen

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Ville Skinnari

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Sebastian Tynkkynen

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä